Chovatelský kodex ChS z Klobouku

Křečky chovám v první řadě jako mazlíčky, kterým se dostává ta nejlepší péče a očekávám, že stejně bude zacházeno i s jejich potomky. Pokud se na mých odchovancích bude dále krýt, vyžaduji totéž i pro jejich potomky, jejich umístění do zverimexu proto nepřipadá v úvahu. 

Mým chovatelským cílem není jen určité zbarvení. Důležité je pro mě hlavně zdraví a také klidná povaha mých odchovanců. Proto chci být s každým budoucím majitelem v kontaktu. Nikdo si se mnou nemusí psát, pokud nechce, ale očekávám, že budu informována o všech zdravotních problémech svých odchovanců a minimálně jednou za čtvrt roku vyžaduji fotografii křečka. Pokud se u více sourozenců vyskytne stejný zdravotní problém, budu informovat všechny majitele jejich sourozenců.

Pokud prodávám křečka drobnějšího vzrůstu pouze na mazlíčka, očekávám, že se na něm v budoucnu nebude krýt. Pokud se na mých mláďatech určených k dalšímu chovu bude krýt, ráda bych byla o tomto faktu informována. Pokud se u potomků mých odchovanců objeví dědičná nemoc, chci o tom vědět.

Nejsem fanouškem běhacích koulí. Křeček má nohy, a proto nevidím důvod, ho zavírat do koule, aby se proběhl.

Vyhrazuji si právo neprodat křečka nikomu, kdo nechová podle mých ideálů (důležitá je pro mě velikost ubikace, strava atd.).

 

Etický kodex Českého křeččího klubu naleznete na adrese: https://ceskykrecciklub.cz/czech/etickykodex.htm